Pasyvaus namo nuotekų sistema

  Rodyti viską

  Pasyvaus namo nuotekų sistema

  Pasaulyje nuolat brangstant elektros energijai bei kitiems gamtiniams ištekliams, gyventojai vis dažniau susimąsto apie pasyvaus namo statybą. Statant tokį namą mes gauname geresnę gyvenimo kokybę, ženkliai sumažiname savo išlaidas ekspotacijai bei tausojame aplinką, kurioje gyvename.

  Dvidešimt pirmas amžius tai laikas, kada žmonės turi susimąstyti apie aplinkos, kurioje gyvename, apsaugą, klimato kaitą, kuriai įtakos turi mūsų energijos švaistymas, bei apie aplinką, kurią mes paliksime savo vaikams. Taikydami energetiškai efektyvius sprendimus mes galime prisidėti prie šviesesnės ateities kurimo, jau neskaičiuojant ekonominės naudos, kurią turėsime pasinaudoję energetiškai pasyviais sprendimais.

  Projektuojant  pasyviuosius namus mes pirmiausia mąstome apie tokias statybines medžiagas, kurios pasižymi dideliu sandarumu, aukšta šilumine varža, o inžinerinės sistemos turi būti kuo ekonomiškesnės atsižvelgiant į energijos suvartojimą. Didžiulį dėmesį kreipdami į tai, kas paminėta aukščiau, labai  dažnai pamirštame apie nuotekų valymo sistemas. Pasyviųjų namų idėjos ir konsepcijos autoriai švedai pasiūlė dar vieną visiškai pasyvų nuotekų valymo būdą taikant IN-DRÄN technologiją, skirtą namams, kurie neturi prisijungimo prie miesto nuotekų tinklų. IN-DRÄN – technologija, pagrįsta gamtoje vykstančiais procesais. Tai pasyvi, naudotojo veiksmų nereikalaujanti nuotekų valymo sistema, pagrįsta nuotekose esančių bakterijų gebėjimu skaidyti teršalus. Valymas paremtas biologiniais procesais, kurie vyksta valant nuotekas biomoduliuose. Naudojant IN-DRÄN technologiją, biomoduliuose vyksta biologinis aerobinis valymas, susidaranti biologinė plėvelė turi didelį paviršiaus plotą, kas užtikrina aukštą nuotekų išvalymo kokybę. Išvalytas vanduo infiltruojamas į gruntą. IN-DRÄN  sistemos dėl savo unikalios konstrukcijos užima tik 1/3  ploto, reikalingo sumontuoti įprastinę infiltracinę sistemą.

  Ši švediška sistema yra patikrinta laiko, kadangi Švedijoje ji egzistuoja jau daugiau nei 20 metų. Tai yra idealus sprendimas statant ekologišką/pasyvų namą, leisiantis sutaupyti išlaidas elektros energijai bei prisidėsiantis prie gamtos išsaugojimo ir puoselėjimo. Biomodulius naudojantis nuotekų valymo įrenginys nereikalauja  jokių cheminių priedų, eksplotacija galima ir su ilgomis pertraukomis (nenaudojama žiemos sezonu), jokio papildomo aptarnavimo nereikia.

  Skandinavijoje, kuri yra vieną lyderių pasyviųjų namų statyboje jau yra instaliuota daugiau nei 40000 šių sistemų. Visus susidomėjusius kviečiame kreiptis į pasyvių nuotekų valymo sistemų atstovą Pabaltyjo šalyse UAB „Ekologiniai projektai“.

  Comments are closed.